środa, 27 stycznia 2016

037. Angelfall- Susan Ee

Angelfall

tytuł: Angelfall
Autor: Susan Ee
Data wydania: 17 kwietnia 2013r.
Stron: 316
Wydawnictwo: Filia
Seria: 
 Opowieść Penryn o końcu świata
Gatunek: fantasy, dystopia
Styl pisania: 10/10
Ocena bohaterów: 10/10
Ocena fabuły: 10/10
Ocena ogólna: 11/10


"Aniele, stróżu mój... szeptaliśmy przez setki lat. Myliliśmy się. Teraz to właśnie ONE okazały się naszym największym koszmarem."

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?

Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy. Na końcu podróży, w San Francisco, każde z nich stanie przed dramatycznym wyborem.Moja opinia: 

Jak sami widzicie po ocenie na górze, będę zachwalała książkę nad życie. Już zawędrowała do mojej półki najlepsze pozycje czytelnicze :3 
Książka jest po prostu cudowna styl pisanki autorki jest rewelacyjny. Czytając ją nie mogłam się po prostu oderwać, przeczytałam ją raptem w dwa dni, ponieważ połowę nocy nie przespałam. Powtarzałam sobie ''Paulina jutro też jest dzień na dodatek jutro do szkoły'', ale nic to nie dawało :p Wykreowane postanie przez Panią Susan są po prostu świetne nie da się w nich nie zakochać, nawet pokochałam główną bohaterkę, a nie zdarza się to zaczęto. Fabuła jest szybka, wiec nie da się przy książce nie nudzić jest dużo akcji i co chwila fabuła zaskakuje. Właśnie czytam drugi tom, wiec szykujcie się na kolejną recenzje :) 

Zapraszam do obejrzenia, krótkiego filmiku promującego książkę ;) 
3 komentarze:

 1. Uwielbiam tę historię i muszę zabrać się za ostatni tom :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka, która mnie przeraża, gdy przeczytałam jej opis zaczęłam się jej bać i od tej pory jakoś nie mogę się zabrać za jej przeczytania.
  Buziaki :*
  Książkowy duet

  OdpowiedzUsuń
 3. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH

  OdpowiedzUsuń