czwartek, 7 lipca 2016

049. Liebster Blog Award #3Witam. Na moim blogu znowu zagościła długa przerwa niestety. Miało to związek ze szkołą inaczej poprawianiem ocen na wyższe i do tego jeszcze z moim zdrowiem. Jednak teraz wracam na nowo i postaram się, żeby co tydzień można było się spodziewać posta :)
Specjalnie jako powrót na bloga wybrałam zaległe nominowanie mnie do Liebster Blog Award przez apteka literacka czyli Agatę, którą serdecznie pozdrawiam ;)
Zasady: 
"Nominacja jest to nagroda, przyznawana za „Dobrze wykonaną robotę”. Jest dedykowana blogerom o mniejszej publiczności, w celu rozpowszechnienia ich twórczości. Gdy odbierzesz nagrodę, odpowiadasz na 11 pytań, po czym zadajesz tak samo 11 zapytań 11 nominowanym przez siebie osobom."1. O jakiej książce lub filmie od dłuższego czasu nie możesz zapomnieć?

Ostatnio po mojej głowie chodzi ochota na przeczytanie kontynuacji Czerwonej królowej autorstwa Victoria Aveyard. Książka nie za bardzo przypadła mi w tedy do gustu jednak codziennie chodzi mi po głowie, może ma to skutek tego, że ostatnio mam ochotę na książki z intrygami, królestwami. Pewnie to wszystko przez Szklany tron- Sarah J. Maas.


2. Którą porę roku lubisz najbardziej i dlaczego?

Tutaj zdecydowanie pasuje Lato. Jest to czas kiedy można odpocząć od szkoły wreszcie się odprężyć i nadrobić zaległości związane z książkami. Również w lato wypadają moje urodziny, wiec to oznacza więcej książek :D


3. Twórczość jakiego pisarza bardzo sobie cenisz?

Zdecydowanie Cassandry Clare. Jest to moja ulubiona autorka jestem po prostu zakochana w jej twórczości do szaleństwa. Kocham wykreowany świat cioci Cass zwłaszcza świat nocnych łowców gdzie miałam wielki zaszczyt poznać Alexandra i Magnusa <3 


4. Czy lektury szkole były/są dla Ciebie męczącym obowiązkiem, czy raczej po prostu pozycją do przeczytania?

Lektury szkolne dla mnie to była największą męczarnią świata. Strasznie nie lubię kiedy jestem do czegoś zmuszana zwłaszcza do lektur, które ani trochę mnie nie interesują. Przez nie naprawdę przez długi czas odrzucały mnie książki i nie miała ochoty czytać. Na szczęście przełamałam to.


5. Jakie znasz języki?

Wstyd przyznać, że mój angielski jest jak najgorszym poziomie. Związek ma to przez podstawówkę, gdzie prawie nic z języka nie wyniosłam przez sześć lat, ponieważ co roku zmieniał nam się nauczyciel i nie mieliśmy prawie lekcji.  Jednak umiem Rosyjski tak, żeby rozumieć go jak ktoś coś do mnie mówi lub, żeby oglądać serial w tym języku lub film. 

6. Lubisz deszcz?

To tylko zależy od mojego humoru i od mojego położenia. Uwielbiam deszcz, kiedy jestem w ponurym nastroju i do tego kiedy znajduję się w domu lub w zamkniętym pomieszczeniu. Również deszcz odpowiada mi gdy jest strasznie upalnie i gdy po prostu sobie kropi. 

7. Gdybyś miała możliwość spotkać się z jakimś autorem, żyjącym lub nie, kto by to był?

Oczywiście była by to wcześniej wspomniana Cassandra Clare. Moim wielkim marzeniem jest spotkanie jej i chociaż porozmawianie z nią pięć minut. 


8. Czy udało Ci się zarazić kogoś swoją pasją czytania?

Pewnie. Moją przyjaciółkę Olura, którą pozdrawiam :) I do tego również inne koleżanki z mojej klasy z gimnazjum i teraz z technikum. Nie trudno jest kogoś zarazić, kiedy paplasz o książkach cały dzień :p 

9. Czytasz polskich autorów?

Od czasu do czasu. Jeszcze nie spotkałam się z takim polskim autorem, który mnie by wciągnął do swojego świata jednak mam nadzieje, że tak może nawet nie długo się stanie. 

10. Autor pochodzący z Polski, po którego sięgasz najchętniej?

Tutaj od razu mogę napisać, że nie ma takiego. Jeszcze niestety nie poznałam takiego co by wciągnął mnie na tyle, żebym była ciekawa zapoznać się z jego dalszą twórczością. 

11. Do jakiego miejsca chętnie wracasz?

Myślę, że to jest Winiec. Miejsce gdzie miałam swój pierwszy obóz harcerski. Naprawdę można powiedzieć, że to miejsce jest magiczne. 

Teraz przejdźmy do moich pytań :)

1. Jaki gatunek literacki najczęściej czytasz? 
2. Co ostatnio czytałaś takiego, że aż spowodowało u ciebie łzy?
3. Jakie seriale oglądasz?
4. Skąd pochodzisz? 
5. Co takiego czytasz w tym momencie? 
6. Jaka jest twoja ulubiona seria książek?
7. Czy już zaopatrzyłaś się w kupno ósmej części Harrego Pottera?
8. Jaki jest twój ulubiony książkowy bohater? 
9. Co takiego zainspirowało cię do założenia bloga?
10. Piszesz własną książkę?
11. Czy chciałabyś zostać w przyszłości pisarzem? 

Nominuje: 

3 komentarze:

 1. Dziękuje za nominację, postaram się odpowiedzieć na pytania jak najszybciej :D
  Co do twórczości Cassandry Clare, to świat wykreowany przez nią jest cudowny <3
  Pozdrawiam ~ Bacha

  OdpowiedzUsuń
 2. Co do czwórki muszę się niestety zgodzić. Te książki tylko zabierają mi czas, który mogłabym przeznaczyć na czytanie czegoś co naprawdę chcę przeczytać. Ja niestety polskich autorów nie czytam wcale choć od jakiegoś czasu szukam czegoś co by mnie zainteresowało choćby opisem. Na razie nie trafiłam na taki tytuł.

  https://wielopasja.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Również uwielbiam Cassandrę Clare. Kocham jej twórczość.

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie :*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń