poniedziałek, 27 lipca 2015

021. Melodia końca świata- Anna Sokalska

Melodia końca świata

Na początku chciałam jeszcze raz podziękować autorce książki za to że wybrała mój komentarz w konkursie i mogłam dzięki temu przeczytać książkę i ją zrecenzować :)tytuł: Melodia końca świata
Autor: Anna Sokalska
Data wydania:9 lipca 2009r.
Stron: 312
Wydawnictwo: Wrocławskie wydawnictwo oświatowe

Seria: -----
Gatunek: fatasy
Styl pisania: 7,5/10
Ocena bohaterów: 5,5/10
Ocena fabuły: 6/10
Ocena ogólna: 6,5/10
W ciągu kilkunastu dni w życiu Bizona następują zwyczajne wydarzenia, które jednak zmienią go na zawsze – w tle pojawia się pozornie oderwana od rzeczywistości historia Anki… Zezwierzęceni ludzie zagubieni w ogromnych miastach szukają swojej tożsamości, odpowiedzi na pytania, kim są i czym tak naprawdę różnią się od innych. Wychowywana przez wujka dziewczyna, uwikłana w mafijno-polityczne gry postanawia uciec z lodowego Miasta będącego ośrodkiem cywilizacji, a dalsza wędrówka i napotkani ludzie postawią ją przed koniecznością dokonania ostatecznego wyboru. W tych oraz pozostałych opowiadaniach wybrzmiewają pytania związane z nieuchronnym końcem – kim jesteśmy? jacy powinniśmy być? i kim będziemy, kiedy dotrzemy już do kresu swej drogi?
Zbiór opowiadań „Melodia końca świata” przedstawia ludzi szukających własnego miejsca w świecie pełnym nowoczesności, nieopanowanej natury i fantastycznych wizji.


Moja opinia: 

Czytając tą książkę podobał mi się styl pisania. Naprawdę wielkim plusem jest moim zdaniem język. Dawno nie czytałam tak rozwiniętej książki dużo przemyśleń bohaterów co daje również nam do myślenia nad swoim życiem. Trudno mi to opowiedzieć o bohaterach, bo mamy tutaj ich sporo, ale najbardziej spodobali mi się z pierwszego tomu zwłaszcza opowieść Ani. Drugi tom opowieści mniej mi się podobał, dla mnie dalsze historie było za krótkie i nie mogłam wczuć się w powieść. Nie podobało mi się również to że nie znaliśmy imiona niektórych bohaterów lub tylko ich pseudonimy.
Fabuła książki moim zdaniem jest specyficzna i to wielki plus powieści. Inspiruje i daje do myślenia. Polecam tą książkę osobą, które lubią rozmyślać i ludziom w wieku gimnazjum i wyżej. 

4 komentarze:

 1. Raczej nie mam zamiaru jej przeczytać, ale kto wie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa recenzja, ale nie wiem czy się skuszę za bardzo nie interesują mnie takie książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Ojej, kotek na okładce, czyli książkę czytać trzeba :D
  http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Hmmm ciekawe, ale nie wiem czy w najbliższym czasie sięgnę po tę książkę.

  Pozdrawiam:*
  http://klaudiaczytarecenzuje.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń