sobota, 1 sierpnia 2015

022. Kruk- Kelly Creagh

Kruk


tytuł: Kruk
Autor: Kelly Creagh
Data wydania: 9 listopada 2012r.
Stron: 456
Wydawnictwo: Jaguar

Seria: Nevermore
Gatunek: Literatura młodzieżowa, fatasy

Styl pisania: 9,5/10
Ocena bohaterów: 9,5/10
Ocena fabuły: 10/10
Ocena ogólna: 9,5/10Uważaj, czego pragniesz... Możesz to otrzymać.

Uporządkowane życie Isobel, kapitan szkolnej drużyny czirliderek, właśnie zaczyna się walić. Pan Swanson, nauczyciel literatury, wymyślił następny ze swoich koszmarnych projektów. W parach. I kazał Isobel pracować razem z Panem-Ciemności-Varenem, niesympatycznym, wykolczykowanym gotem, z którym nikt z klasy nie zamienił nigdy bodaj jednego słowa. Może dlatego, że z kamieniami ciężko rozmawiać?

Przy bliższym poznaniu Varen okazuje się jeszcze mniej czarujący, niż się zapowiadało. Wesoły jak cmentarzysko, ciepły jak granitowa płyta, a na dodatek potwornie zgryźliwy. Ale ma to, czego rozpaczliwie potrzebuje Isobel – wiedzę na temat twórczości Edgara Allana Poego. Co więcej, jest gotów wziąć na siebie większą część zadania. Walcząc z uczuciem, że podpisuje cyrograf, Isobel przystępuje do projektu. W końcu wspólna praca nie będzie trwała wiecznie...

Albo będzie trwała, jeśli koszmar, który nosi w sobie Varen, wyrwie się na wolność. Wystarczy kilka dni, by przyjaciele odwrócili się od Isobel, kilka dni, by zmieniło się całe jej życie i kilka nieprzyjemnych słów, by najmroczniejsze marzenia zaczęły się urzeczywistniać. Uważaj, czego pragniesz – możesz to otrzymać.Moja opinia:

Nevermor jest to niezwykła książka, która zaskoczyła mnie nie tylko fabułą, ale również bohaterami. Na początku kiedy zaczynałam czytać i poznawać bohaterów książki wyobraziłam sobie, że będzie przypominało to filmy na Disney Channel, które oglądam z kuzynkami, ale myliłam się. Postacie są świetnie wykreowane od razu główni bohaterowie wzbudzają sympatie czytelnika. Fabuła książki jest niesamowita ma w sobie grozę, lekki romans i tajemnicę. Powieść zbudza w sobie na pięcie co nie pozwala oderwać się od książki miałam z tym wielkie trudności. Styl pisania autorki jest porywający jeśli przeczytasz już jedno zdanie masz ochotę na więcej. Nevermore działa jak narkotyk. Polecam tą książkę każdemu kto kocha klimaty tajemnic i fatasy. 4 komentarze:

 1. Hej, hej!
  Chciałam cię poinformować, że właśnie zostałaś przeze mnie nominowana do pewnego tagu ;)
  Szczegóły tutaj: http://gabrysiekrecenzuje.blogspot.com/2015/08/the-summer-reader-book-tag.html

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo interesująca książka, muszę przeczytać. Lekki romans i tajemnica, to coś co lubię ;)
  http://alejaczytelnika.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tą serię, przeczytałam oba wydane w Polsce tomy, które szczerze pokochałam. Teraz trzymam kciuki by i finał ukazał się w Polsce ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę ewidentne odwołanie do poematu "The Raven" Poego. Jeśli nie czytałaś, serdecznie polecam. Szczególnie oryginał, ale i tłumaczenia są ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń