wtorek, 19 kwietnia 2016

047. Kulturalna mapa TAG

Witam :) 
Dzisiaj będziemy odpowiadać na pytania do Kulturalna mapa Tag :)
Bardzo dziękuje Paulinie z Miasto książek za nominacje do tego Tagu :*Dobrze zaczynajmy :D


Znajdujemy się na północnych krańcach świata. Kto przetrwa mroźną, wieczną zimę?

Powiem szczerze, że nie czytałam żadnej książki, która działa się w zimie. Znaczy nie znam żadnej, której głównym wątkiem była zima. Jednak znam pewną książkę, której jeszcze nie czytałam, ale oglądam serial, żeby wiedzieć, że ci bohaterowie przeżyliby wieczną zimę. Są to bohaterowie Gry o tron oczywiście.A teraz pora na podróż nad szumiące wodospady. Jak sądzisz? Kto mieszka w jaskini pod wodospadem?

Od razu z tym pytaniem skojarzyli mi się bohaterowie z urodzona o północy. W książce znajdował się wodospad do którego wszyscy bali się podejść i tylko główna bohaterka od samego początku chciała go zwiedzić. Nawet same okładki tej sagi pokazują wodospad :)


Powoli zbliżamy się do końca podróży. Trafiamy na spotkanie istot fantastycznych. Kto pierwszy rzuca ci się w oczy przy ognisku?

Tutaj bez dwóch zdań na pewno Magnus Bane'a. Jego nie da się nie zauważyć i jego fikuśnych, brokatowych ciuchów, które po prostu swoim majestatem będą się nam od razu rzucać w oczy. 

Ostatni przystanek. Jesteśmy na ziemi, w której teren jest nieodpowiedni, by zostały tu na dłużej jakieś cywilizacje. Kto może tu mieszkać? Kto sobie poradzi w zbudowaniu tymczasowego domu?

Hmm... Raffa i Penryn. Oby dwoje żyją w świecie gdzie ziemie zawładnęły anioły. Penryn jest bystra i waleczna do tego Raffa anioł nie zwykle inteligentny i silny do tego ma moce, które pozwoliły by tej dwójce przeżyć. 

Teraz przejdźmy do nominacji. 


3 komentarze:

 1. Magnus Bane to wszędzie jest widoczny :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Magnus Bane to istota, której zdecydowanie nie da się przeoczyć haha :D
  Kocham Raffego z Angelfall <3
  Buziaki,
  SilverMoon z bloga Books obsession :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację, Magnusa nie da się nie zauważyć, jest on bardzo ciekawą i specyficzną postacią ;)

  OdpowiedzUsuń