czwartek, 21 lipca 2016

052. Czytelnicze plany na wakacje


Wakacje już się zaczęły, a ja nadal nie opublikowałam planów czytelniczych na ten wolny czas gdzie wreszcie ze spokojem można się zanurzyć w lekturze. Jednak dzisiaj nastał czas gdzie mogę wam zdradzić co takiego planuje przeczytać w te wakacje. 


Starałam się wybrać na to lato 14 pozycje chociaż jestem i tak pewna, że nie zdarzę przeczytać, aż tyle książek. Jest to związane z tym, że wyprzedzam na obóz harcerski na którym nie za bardzo da się czytać zwłaszcza, że w tym roku jestem jedną z opiekunek. Akurat na ten wyjazd planuje zabrać dwie książki. Syrenę i Więźnia labiryntu. Oby dwie pozycje zostały wypożyczone z bibliotek.

Kolejną pozycja czytelniczą jest Simon oraz inni homo sapiens na, którą mam straszną ochotę przeczytać od kiedy widziałam różne dobre recenzje.
Na Restart mam ochotę od kiedy widziałam zapowiedź tej książki. Fabuła książki jest naprawdę zachęcająca i mam nadzieje, że książka również będzie tak dobra jak z opisu z tyłu. I filmiku promującego tą książkę.


Alicja w krainie zombi leży u mnie na półce od dłuższego czasu. To znak, żeby wreszcie ją przeczytać. Tak samo jest z Mara Dyer: Tajemnica. Na oby dwie książki miałam naprawdę ochotę jednak jakoś miałam za mało czasu, żeby je przeczytać lub w moje łapki trafiały inne pozycje czytelnicze.Ocalona również jest tą pozycją, która leży u mnie na półce i jeszcze nie została przeze mnie przeczytana. Myślę, że akurat ta pozycja idealnie się nadaje, żeby przeczytać ją w wakacje.Co tutaj dużo mówić o mieście kości. Tą pozycje po prostu uwielbiam. Czytałam ją już ponad dwa lata temu i to czas, żeby powtórzyć lekturę i znowu zanurzyć się w świecie nocnych łowców od początku.
Korona w mroku i dziedzictwo ognia to po prostu podstawa czytelniczych planów na wakacje. Nie mogło się przecież bez nich obejść. Zdradzę już, że akurat zakończyłam parę dni temu Koronę w mroku i naprawdę jestem zakochana w tej serii. Recenzja właśnie się piszę i mam nadzieje, że wam się spodoba. I nie martwcie się recenzja pierwszego tomu już jest napisana :)


Wiem jak wiele osób nie przepada za kontynuacją Selekcji jednak ja muszę się dowiedzieć jak ta cała historia się kończy. Oczywiście tą pozycje już na początku wakacji zdążyłam przeczytać i jej recenzja również pojawi się na blogu na pewno w te wakacje.

Od ostatniego czasu ciągnie mnie do kontynuacji Czerwonej królowej. Musiałam się oczywiście zdecydować, żeby zakupić tą pozycje i to jeszcze w twardej oprawie. Przecież nie mogłam jej odmówić. Okładka jest taka piękna, a ja jako okładkowa sroka już tak mam.A teraz czas na klasyk i czasy dzieciństwa, kiedy do snu babcia czytała o to to cudeńko czyli Harrego Pottera. Wakacje to przy okazji idealna pora, żeby nadrobić tą serie zwłaszcza, że nie długo wychodzi kolejna cześć czyli Harry Potter: Przeklęte dziecko. Już oczywiście książka jest zamówiona trzeba tylko czekać na jej premierę, żeby zagłębić się w najnowszą cześć.


14 pozycja czytelniczą jest misja 100. Aktualnie nie posiadam książki jednak chcę zakupić ją w te wakacje i przeczytać. Serial po prostu pokochałam, wiec myślę, że książka również będzie tak dobra, a może nawet lepsza.


Zapraszam was na snapa gdzie będziecie mogli oglądać moje aktualne osiągnięcia jeśli chodzi o czytanie.
Snap- tiggerss240

2 komentarze:

  1. Więzień, więzień, więzień! Uwielbiam tę serię. Mam nadzieję, że tobie także się spodoba. Autorkę Syreny znam z znanej seri Rywalki i o ile te książki mi się podobały to po Syrenę raczej nie sięgnie. W końcu nie moje klimaty. Słyszałam o ,,Simonie oraz...", ale nawet nie wiem o czym dokładnie ta książka jest :D ,,Korony" nie czytałam i nie zamierzam. Po Następczyni nie jestem ciekawa dalszych losów głównej bohaterki. Natomiast Misja 100 to seria, której nieco jestem ciekawa, ale na razie spędzam wakacje w bardziej romantycznych klimatach.
    http://wielopasja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Widać, że same cudeńka chcesz przeczytać! <3 Ja z Herry'm Potterem utknęłam na Zakonie Feniksa, bo jego obszerność mnie przeraża :/

    OdpowiedzUsuń