wtorek, 2 sierpnia 2016

054. Świat seriali - Dawno, Dawno temu: podsumowanie pierwszego sezonu
Pierwszy odcinek23 października 2011
Piosenka przewodnia: Once Upon a Time theme song
Sieć: American Broadcasting Company
Liczba Sezonów: 5 ( 6 sezon w toku )
Poprzedzony Przez: Once Upon a Time in Wonderland

Obsada: 


Moja ocena: 8,5/10

Dawno, dawno temu to serial poświęcony bohaterom baśni, bajek i innych naszych historii z dzieciństwa. W tym serialu nie mamy tak ładnie i kolorowe przedstawionych losów naszych ulubionych bohaterów z bajek. Emma Swan córka Śnieżki i księcia ma za zadanie uratować los wszystkich mieszkańców baśni. Czy jej się to uda? 

Myślę, że każdego z was ciekawiło zobaczenia inaczej losów naszych bajkowych bohaterów. Ten serial właśnie pokazuje różnych bohaterów w innym świetle i do tego daje im inną historie, która nie zawsze przypomina tych z bajek Disneya lub braci Grimm. Mamy tu szansę zapoznać się na nowo z różnymi postaciami. Możemy ich pokochać lub z nienawidzić chociaż trudno tutaj nawet nie lubić czarnych charakterów. Sami się przekonajcie. 
Zabierając się za ten serial myślałam, że będzie naprawdę nudnie przedstawiony nie będzie się w nim działo. Jednak serial nie spełnił moich oczekiwań tylko pokazał mi się, że się myliłam. Fabuła serialu jest naprawdę niesamowita chociaż w nie których aspektach mnie irytowała, możliwe, że to przez to, że jak byłam mała nie przepadałam z Śnieżką, a w pierwszym sezonie mamy jej dużo. W serialu na wielki plus można postawić, że są pokazane wspomnienia, wydarzenia z bajek zanim postacie trafiły do naszych czasów. 
Gra aktorka bohaterów jest naprawdę dobra. Od razu można powiedzieć, że to bajkowe postacie. Nie widać u nich sztuczności.
W pierwszym sezonie jedynie i jeszcze w drugim można widzieć rażące efekty specjalnie jednak już z każdym sezonem jest o wiele lepiej. 
Podsumowując polecam serial każdemu kto chcę zobaczyć bajki i inne powieści ze swojego dzieciństwa w innym świetle. Serial naprawdę godny polecenia. 

2 komentarze:

  1. Jestem w trakcie oglądania piątego sezonu! Kocham <3

    http://czytam-ogladam-recenzuje.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam w planach ten serial i może nawet zacznę go oglądać jeszcze w te wakacje ;)

    OdpowiedzUsuń