niedziela, 14 sierpnia 2016

056. 7ReadUp 3.0 - Czyli co takiego planuje przeczytać na maratonie?


Dzisiaj przyszłam do was z moim TBR na 7ReadUp 3.0, który organizuje Martha Oakiss :)
Szczerze powiem, że biorę pierwszy raz udział w takim wydarzeniu, ponieważ zawsze nie miałam czasu lub ochoty, żeby zrobić sobie takie małe wyzwanie. Mam nadzieje, że chociaż w połowie mi się uda. Od razu nie idę na łatwiznę i biorę udział w edycji Hard. 
Do tego zadania dołożyłam sobie 3 wyzwania, żeby było trochę trudniej (Jakby już nie było) 


 1. Przeczytać min. 1560 stron (chociaż licząc wszystkie książki wychodzi 2473 strony)
     2. O ok. 14.00 i 20.30 regularnie będą się pojawiać krótkie podsumowania z czytania na snapie. Codziennie, kiedy będzie trwał 7ReadUp. Wiec zapraszam i dla przypomnienia nazywam się na nim (tiggerss240)
3. Oprócz codziennych, krótkich podsumowań na snapie będą również dawać krótkie podsumowania filmikami, które połączę potem i powstanie z tego jeden filmik i trofii na mój kanał na yt
Zaczynajmy :)

1. S jak sierpień 
Książka autora, którego nazwisko zaczyna się na literę S

Na szczęście od razu znalazłam książkę idealną do tej kategorii i to jeszcze z półeczki moich wakacyjnych planów. Miałam wielkie obawy, że właśnie nie znajdę żadnej pozycji czytelniczej na mojej półce, która będzie miała autora lub autorkę z nazwiskiem na literę S. Idealnie tutaj pasuje Alicja w krainie zombi autorstwa Gena Showalter.


2. Ośmioliterowy sierpień
Książka, w której tytule występuje min. jedno ośmioliterowe słowo

Tutaj już miałam trudności ze znalezieniem książki. Niestety żadna pozycja z moich planów czytelniczych nie miała żadnego słowa składająca się z ośmiu liter. Jednak na mojej biblioteczce znalazła się książka, która spełnia oczekiwania czyli Zazdrość


3. Wypad nad morzem 
Książka z motywem wodnym na okładce

Trochę się nachodziłam, żeby znaleźć tutaj idealną pozycje pasującą do tej kategorii jednak przypomniałam sobie, że mam coś pasującego do niej czyli Syrena. Na okładce znajduje się oczywiście morze, które spełnia spokojnie oczekiwania. 


4. Ostatnie podrygi wakacji
Książka, z której przeczytaniem ciągle zwlekasz

Tutaj ponownie do tej kategorii trafia Alicja w krainie zombi z którą naprawdę zwlekam, a dokładnie już rok i kilka miesięcy. Ciekawe czy w końcu ją przeczytam i dowiem się czy naprawdę jest taka świetna jak mówiły moje znajome. 


5. Sierpień w hrabstwie osage
Przeczytaj książkę i obejrzyj jej ekranizacje/adaptacje

Jak już wiedzą nie które osoby ze snapa, gdzie serdecznie zapraszam (tiggerss240) jestem uzależniona od pewnego serialu czyli The 100. Oczywiście jest na podstawie książki, którą ostatnio zakupiłam i zamierzam przeczytać czyli Misja 100


6. Wakacje przed komputerem 
Książka polecana przez polskich lub zagranicznych booktuberów

Ostatnio na polskim booktubie przez epikbox był modny Simon oraz inni homo sapiens. Mam nadzieje, że te dobre recenzje związane z książka się sprawdzą i naprawdę ta pozycja trafi do mojego serduszka. 


7. Wakacyjna opalenizna 
Książka z okładką w brązach i/lub pomarańczach 

Tutaj naprawdę naciągana książka czyli Syrena. Niby sukienka dziewczyny z okładki ma barwę w opaleniźnie. 

8. Powrót do szkoły
Książka z uczniami lub studentami

Jak dobrze wiem właśnie Simon oraz homo sapiens ma w sobie tematykę szkolną czyli na pewno będą się w niej znajdować uczniowie ( właśnie dziwnie by było gdyby w szkole ich nie było )

9. Koniec wakacji
Dokończ serie    Przeczytaj książkę z serii, którą zacząłeś i jesteś bliski końca 

Zacznijmy od tego dlaczego skreśliłam zadanie dokończ serie i wstawiłam w swoje. Jest tego jeden powód nie mam serii gdzie mogłabym zakończyć serie ostatnią książką. Zawsze brakuje mi dwóch lub trzech do jej zakończenia. Tutaj do tej kategorii dam Harry'ego Potter'a i książę półkrwi.

10. Ósmy miesiąc
Przeczytaj ósmą książkę ze swojej książki 

Tak idealnie się składa, że Simon oraz inni homo sapiens i Zazdrość są ósmymi książkami z mojej biblioteczki. Jednak tutaj zdecydowałam, że trafi tu Zazdrość, która jest dłuższa niż Simon. 


Tak prezentuje się mój stosik. Mam nadzieje, że podobałam zadaniu i przeczytam te wszystkie książki. Trzymajcie kciuki :)

6 komentarzy:

 1. Ja też biorę w tym udział, jednak nie czytałam, żadnej z książek, które zamierzasz, jednak mam w planach Alicję w krainie zombie :D No i oczywiście życzę powodzenia :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia! Ja udział€ nie biorę, ale trzymam kciuki :) I gorąco polecam Harry'ego <3
  Pozdrawiam cieplutko,
  gabRysiek recenzuje

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj! Nominowałam Cię do LBA, więcej informacji u mnie na blogu! ;)
  http://olabylexi.blogspot.com/2016/08/dawno-tego-nie-byo-czyli-lba-5.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też biorę udział w tym wyzwaniu czytelniczym, to mój pierwszy raz, ale i tak postawiłam sobie ambitne zadanie przeczytania sześciu książek. Będę trzymała kciuki, żeby udało nam się spełnić te plany! Simona czyta się bardzo szybko, chociaż mnie specjalnie nie zauroczył, pozostałych jeszcze nie czytałam :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę powodzenia! Ja zdecydowałam, że nie wezmę udziału ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Życzę powodzenia :) Alicja w krainie zoombi to bardzo fajna książka :)

  Blog o książkach

  OdpowiedzUsuń